Volvo xc60 dealer Volvo Euroservice Volvo Warszawa n

Volvo Drive-E – co to jest?

Marka Volvo jest powszechnie znana z wysokiej świadomości ekologicznej i odpowiedzialnego stosunku do kształtowania rynku motoryzacyjnego w kolejnych dekadach. W celu minimalizacji śladu węglowego generowanego przez pojazdy Volvo marka sukcesywnie rozwija ofertę zelektryfikowanych jednostek napędowych.

Świetnym tego przykładem jest zespół rozwiązań znanych jako Drive-E trzeciej generacji. Zwiastunem nadchodzących zmian są nowe wersje silników wysokoprężnych sprzężone z systemem tzw. miękkiej hybrydy. Po raz pierwszy Volvo zastosowało je w modelach XC90 i XC60.

Czym jest Volvo Drive-E? Jak wpływa na komfort i eksploatację pojazdu?

Volvo Drive-E: Rewolucja, która dzieje się na naszych oczach

Wraz z końcem 2019 roku z oferty Volvo całkowicie zniknęły wersje pojazdów o oznaczeniach D4 AWD oraz D5 AWD wykorzystujące samodzielne silniki Diesla. Ich miejsce zajęły zelektryfikowane odmiany B4 AWD i B5 AWD. To one zapoczątkowały technologię Drive-E trzeciej generacji i tym samym stanowią nowy rozdział w historii rozwoju szwedzkiej marki. Wynika to nie tylko z wykorzystania technologii Mild Hybrid, ale przede wszystkim ze względu na zmiany konstrukcyjne, jakim trzeba było poddać dwulitrowe, czterocylindrowe silniki wysokoprężne.

Wprowadzone zmiany są zmianami dalekiego zasięgu. Inżynierowie Volvo wprowadzili modyfikacje w aż 80% dotychczasowych komponentów napędu. To doprowadziło do sytuacji, w której możemy mówić o praktycznie nowej jednostce napędowej powstającej na bazie dotychczasowego konstruktu. Co zostało zmienione?

Pierwsza bazowa zmiana to zastosowanie sztywniejszego bloku silnika. Druga znacząca modyfikacja to dodatkowe chłodzenie cieczą. Ważnym elementem wprowadzenia technologii Drive-E było również dostosowanie napędu do współpracy z nowym układem wspomagającym o mocy 14 KM. Wszystkie te działania znalazły odzwierciedlenie w nowym oznaczeniu. Stosowaną dotychczas literę „D” zamieniono na „B”. Zmiana ta ma istotne znaczenie, gdyż nawiązuje do możliwości odzyskania energii z hamowania, z języka angielskiego brake recovery.

KERs i ISG: Jednostki napędowe Volvo Drive-E w praktyce

Żeby w pełni zrozumieć innowacyjność nowych jednostek napędowych Volvo warto poświęcić chwilę na rozwinięcie skrótów przytoczonych powyżej. KERs i ISG to systemy i moduły odpowiadające za odzyskiwanie energii z hamowania i jej ponowne wykorzystanie podczas poszczególnych etapów pracy silnika (ruszanie, przyspieszanie). KERs (Kinetic Energy Recovery System) zamienia energię kinetyczną w energię elektryczną, która jest następnie magazynowana w litowo-jonowym akumulatorze. Akumulator znajduje się w bagażniku pojazdu i jest podłączony do instalacji elektrycznej. Moduł ISG (Integrated Starter Generator) wykorzystuje zgormadzoną energię do wsparcia silnika spalinowego podczas ruszania czy przyspieszania. W sytuacji, w której zachodzi taka potrzeba energia elektryczna zapewnia dodatkowe wsparcie w wysokości nawet 14 KM i 40 Nm momentu obrotowego.

Jak to wpływa na jazdę i zachowanie kierowcy? Opisany powyżej proces jest w pełni zautomatyzowany, a co za tym idzie odbywa się niezauważalnie dla kierowcy. To, co kierowca może zaobserwować po wdrożeniu technologii E-Drive to:

– lepsze osiągi,
– niższe średnie spalanie oleju napędowego,
– niższa emisja szkodliwych substancji.

Dodatkowo, w samochodach wyposażonych w silniki Drive-E trzeciej generacji zastosowano elektrycznie sterowaną automatyczną skrzynię biegów. To rozwiązanie przekłada się na płynność jazdy oraz szybszą zamianę przełożenia.

Dokąd zmierza technologia Drive-E?

Jak już wspomnieliśmy Volvo jest marką znaną z wysokiej świadomości ekologicznej oraz podejmowania działań, które mają faktyczny wpływ na ograniczenie emisji substancji szkodliwych podczas użytkowania pojazdów mechanicznych. W związku z tym należy się spodziewać, iż nowe zelektryfikowane silniki Drive-E w przyszłości zastąpią silniki benzynowe Volvo, które na chwilę obecną są dostępne jako hybrydy typu plug-in oraz wersje w pełni spalinowe. Marka konsekwentnie dąży do całkowitej hybrydyzacji swojej gamy jednostek napędowych. Nie należy się przy tym obawiać obniżenia parametrów pojazdów czy gorszych wrażeń z jazdy. Jak pokazało wdrożenie technologii Drive-E w samochodach z silnikami Diesla działania inżynierów Volvo przekładają się na poprawę osiągów i bardziej ekonomiczną eksploatację pojazdu.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

pozostało znaków

Więcej › w tym danych kontaktowych, danych historii zakupów produktów i usług Volvo oraz danych dotyczących korzystania z serwisów volvocars.com przez Volvo Car Poland sp. z o.o. w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo. Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Euroservice Volvo Warszawa - salon i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin
|
Euroservice Volvo Warszawa - salon i serwis Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

Te pliki cookie są niezbędne do działania naszej witryny internetowej i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Zazwyczaj są one ustawiane tylko w odpowiedzi na działania podejmowane przez użytkownika w celu zgłoszenia żądania wykonania określonej usługi, takie jak ustawienie preferencji w zakresie prywatności, zalogowanie się lub wypełnienie formularza. Użytkownik może określić w ustawieniach swojej przeglądarki, czy chce blokować tego typu pliki cookie lub być o nich ostrzegany, ale niektóre części witryny nie będą wówczas działać.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Te pliki cookie pozwalają nam na zliczanie wizyt i źródeł ruchu w naszej witrynie, dzięki czemu możemy mierzyć i usprawniać jej działanie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, które strony są najbardziej, a które najmniej popularne, a także zrozumieć, jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Wszystkie dane gromadzone przez te pliki cookie są agregowane, w związku z czym pozostają anonimowe. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedził naszą witrynę ani nie będziemy w stanie monitorować jej działania.

PERSONALIZACJA REKLAM

Pliki ‘cookies’ (tzw. ciasteczka) są wykorzystywane w reklamach Volvo na stronach internetowych stron trzecich, w tym w mediach społecznościowych, i służą nam do mierzenia efektywności kampanii reklamowych. Pozwalają nam dopasowywać treści reklamowe do indywidualnego odbiorcy i ułatwiają kontakt z nami, także poprzez inne kanały komunikacji (e-mail, aplikacja Volvo Cars, media społecznościowe itd.). W przypadku odrzucenia zgody na ich działanie, reklamy (także nasze) będą wciąż pojawiały się podczas przeglądania stron internetowych, a informacje marketingowe będą nadal przesyłane zgodnie z wyrażoną zgodą, jednak treści reklamowe nie będą dobrane indywidualnie i przez to mniej dopasowane do odbiorcy.