Elektryczne Volvo, bliżej niż kiedykolwiek.

Elektryczne samochody Volvo

Troska o ludzi była dla Volvo zawsze priorytetem. Komfort, bezpieczeństwo i dbałość o środowisko naturalne znajdywały odzwierciedlenie w pojazdach szwedzkiej marki niemal od samego początku. Wystarczy przypomnieć innowacyjny katalizator trójfunkcyjny zmniejszający o 90% emisję spalin, który pojawił się w pojazdach Volvo już w połowie lat 70-tych czy 3-punktowy pas bezpieczeństwa, opracowany już w 1959 roku także przez inżyniera szwedzkiej marki. Tak też jest dzisiaj.

 

Samochody elektryczne Volvo Recharge to technologia przyszłości, z której możemy korzystać już dzisiaj wybierając spośród samochodów Volvo wyposażonych w całkowicie elektryczny układ napędowy, modeli Hybryda plug-in Recharge stanowiących połączenie silnika elektrycznego i silnika spalinowego oraz modeli Volvo w technologii Mild hybrid. W świecie, w którym zasoby nieodnawialnych surowców naturalnych kurczą się w zastraszającym tempie, a środowisko jest coraz bardziej narażone na działanie spalin zasilanie prądem wydaje się jedyną słuszną drogą. Wprowadza ją również strategia marki na kolejne lata, zgodnie z którą:

  • Volvo od 2019 roku produkuje wyłącznie samochody z silnikami hybrydowymi oraz na prąd – te klasyczne, wyłącznie na benzynę lub ropę odchodzą do lamusa historii,
  • Od 2021 roku marka wprowadziła na rynek nowe samochody elektryczne – zasilane w pełni na prąd, producent obiecuje, że pojawi się ich aż 5, także pod rozwijaną aktualnie marką Polestar.

Ekologiczne pojazdy z linii Volvo Recharge to wyraz troski marki o bezpieczną przyszłość. Do 2025 roku makra chce zmniejszyć ślad węglowy przypadający na każdy samochód o 40% w porównaniu z rokiem 2018, co ma być pierwszym krokiem na drodze do realizacji znacznie bardziej ambitnego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Nowe Volvo nie tylko na prąd

Choć docelowo samochody elektryczne mają stać się jedynymi produkowanymi, to plan na nieco bardziej odległą przyszłość. Wraz z pojawianiem się coraz większej ilości pojazdów na prąd, rozrosnąć się musi również sieć pozwalająca na ich ładowanie. Dlatego dziś kluczową rolę w świecie nowoczesnej motoryzacji odgrywają pojazdy z silnikiem hybrydowym, a więc takim, który łączy zasilanie elektryczne z tradycyjnym.

W hybrydowych pojazdach Volvo stosuje się technologię plug-in, która pozwala kierowcy wybrać jeden z trzech trybów jazdy – hybrydowy, zupełnie elektryczny, jak i power, który zapewnia maksymalne osiągi. Takie rozwiązanie zostało zastosowane m.in. w limuzynie Volvo V90, co udowadnia, że marka po raz kolejny efektywnie połączyła ekonomikę i ekologię jazdy z wysoką mocą pojazdów.

Hybryda plug-in Recharge – jak bardzo elektryczny jesteś?

Volvo Recharge z systemem plug-in łączy w sobie moc silnika elektrycznego i silnika spalinowego, zapewniając zerową emisję spalin podczas pracy w trybie całkowicie elektrycznym. Jednocześnie hybryda Volvo Recharge plug-in umożliwia wybór najbardziej optymalnego trybu pracy – od elektrycznego trybu Pure, przez dynamiczny tryb Power, po niezwykle wydajny tryb Hybrid – dając Ci pełną kontrolę na zużyciem paliwa, emisją spalin oraz dynamiką pracy silnika.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samochodach elektrycznych oraz pojazdach hybrydowych Volvo, odwiedź jeden z salonów Euroservice. Jako autoryzowany dealer z ponad 50-letnim doświadczeniem oferujemy Ci wszystkie najnowsze modele szwedzkiej marki. Przyjdź, porozmawiaj i poznaj już dziś technologie przyszłości!

W PEŁNI ELEKTRYCZNE MODELE VOLVO

XC40 Recharge oraz pierwszy crossover C40 Recharge

Volvo XC40 Recharge – czyli żadnych kompromisów

XC40 Recharge nie zmusza Cię do wyboru między mocą a odpowiedzialną jazdą. Po prostu wsiądź, wybierz bieg i ciesz się komfortem jazdy przy użyciu tylko jednego pedału oraz imponującą siłą napędu elektrycznego przy zerowej emisji spalin.

Jak daleko możesz dojechać swoim elektrycznym SUV-em po jednym ładowaniu?
Bateria naładowana w 100% to 418 km przyjemności z jazdy.

Ładowanie w trasie
Na trasie możesz szybko naładować XC40 Recharge w wersji Twin od 10% do 80% w około 37 minut.

Ładowanie w domu
W celu zapewnienia wygodnego ładowania w domu zalecamy zainstalowanie ściennej stacji Wallbox.

 

Częstotliwość ładowania zależy od tego, jaki dystans przejeżdżasz zazwyczaj w ciągu dnia, oraz od zasięgu Twojego samochodu.

Krótkie dystanse
Samochód całkowicie elektryczny powinien zapewniać zasięg wystarczający na codzienne dojazdy i prawdopodobnie trzeba będzie go ładować tylko kilka razy w tygodniu. Samochodem hybrydowym plug-in można jechać w obie strony w trybie elektrycznym, ale może on wymagać ładowania po każdym przejeździe w celu zminimalizowania zużycia paliwa.

Średnie dystanse
Samochód całkowicie elektryczny powinien zapewniać zasięg wystarczający na codzienne dojazdy, ale może wymagać ładowania w każdym punkcie docelowym. Hybryda plug-in będzie korzystać z zarówno z energii elektrycznej, jak i paliwa.

Dłuższe dystanse
Samochód całkowicie elektryczny może zapewnić wystarczający zasięg na przejechanie długiej trasy lub na weekendowy wyjazd, ale konieczne będzie zaplanowanie dostępnych możliwości ładowania. Hybryda plug-in będzie korzystać z zarówno z energii elektrycznej, jak i paliwa.

Ładowanie samochodu całkowicie elektrycznego
Aby maksymalnie wykorzystać żywotność akumulatora w samochodzie całkowicie elektrycznym, zalecamy ładowanie akumulatora prądem zmiennym do 90% jego pojemności na potrzeby typowych codziennych dojazdów, najlepiej nie dopuszczając przy tym do spadku poniżej 20% pojemności. Samochód będzie zapewniał duży zasięg na codzienne wyjazdy i prawdopodobnie w ciągu tygodnia będzie wymagane jedynie doładowywanie.
40 min – 2 godz.
Szybkie ładowaniem prądem stałym (50–150 kW)
8 – 10 godz.
Szybkie ładowaniem prądem zmiennym 11 kW / ze stacji Wallbox

Volvo C40 Recharge

Poznaj nasz pierwszy w pełni elektryczny crossover

444km   Zasięg na napędzie elektrycznym
4.7s  0–100 km/h
100% Bez użycia skóry
Google Wbudowane funkcje

Najlepsza nawigacja w swojej klasie
W pełni zintegrowane z C40 Recharge Mapy Google, obsługa głosowa możliwa dzięki Asystentowi Google, informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i automatyczne korekty trasy pozwolą Ci bezproblemowo dotrzeć do celu.

Pomoc w znajdowaniu stacji ładowania
Możesz używać Map Google w swoim Volvo do znajdowania stacji ładowania. Jest to szczególnie przydatne podczas dłuższych podróży i może ułatwić zaplanowanie przyjemniejszej podróży.

Zawsze na czasie
C40 Recharge będzie automatycznie aktualizowane bezprzewodowo. Gdy tylko będzie on dostępny, będziesz mieć możliwość korzystania z samochodu, który jest ciągle ulepszany i zawsze na czasie.

Wyjątkowe wrażenia z odbioru multimediów i obsługa niewymagająca użycia rąk
Rozmawiaj z Google w swoim C40 Recharge i steruj funkcjami bez użycia rąk. Poprzez znany Ci interfejs możesz korzystać z funkcji rozrywkowych i być w kontakcie z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami — wystarczy wypowiedzieć polecenie. Dzięki dostępowi do aplikacji w Sklepie Play i wysokiej klasy systemowi audio Harman Kardon Ty, Twój samochód i Twoje życie nigdy nie były bliżej siebie.

 

Zrównoważona mobilność zredefiniowa

Wyróżniająca się linia boczna, podkreślona oryginalnymi detalami

Dzięki smukłej linii bocznej crossovera i kontrastującemu czarnemu dachowi, będącemu elementem wyposażenia standardowego, osłonom lusterek i innym spójnym akcentom sylwetka C40 Recharge robi duże wrażenie.

Światła pikselowe

Światła pikselowe zaprojektowano tak, aby zapobiegać oślepianiu innych użytkowników dróg. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu 84 pikselowych diod LED w każdym reflektorze, które dostosowują się do ruchu drogowego przed Twoim C40 Recharge, jednocześnie skutecznie oświetlając drogę przed Tobą.

Atmosfera we wnętrzu

Atmosfera we wnętrzu Inspirowana topografią półprzezroczysta i podświetlana listwa dekoracyjna tworzy naturalny, kojący blask i nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. W połączeniu z pozbawioną skóry tapicerką Connect o dynamicznym charakterze uzyskano atmosferę we wnętrzu, która odzwierciedla ekskluzywny charakter samochodu.

Wallbox

ładuj swoje Volvo szybko i bezpiecznie

Wallbox – ładowarka stworzona specjalnie dla Twojego Volvo
Wallbox można zainstalować na ścianie w pomieszczeniu lub na zewnątrz, w pobliżu miejsca parkowania samochodu. Jeśli na ścianie nie ma miejsca, można też zamówić słupek do zamontowania stacji Wallbox.
Stacja Wallbox jest wyposażona zintegrowany uchwyt na przewód oraz 5-metrowy przewód ładujący.
Wallbox oferuje moc do 11 kW podczas ładowania samochodu elektrycznego i do 3,5 kW podczas ładowania samochodu plug-in hybrid/Twin Engine.

Łączność WiFi
Funkcja łączności przez Wi-Fi umożliwia między innymi sprawdzenie stanu ładowania albo zaplanowanie ładowania przy użyciu telefonu komórkowego, komputera albo tabletu.

Sygnalizator LED
Z przodu stacji Wallbox znajduje się dynamiczny sygnalizator LED, który zmieniając kolor światła wyraźnie informuje na przykład o stanie ładowania.

Ładowanie prądem trójfazowym
Wallbox umożliwia ładowanie prądem trójfazowym 32 A, o ile instalacja elektryczna nieruchomości jest do tego przystosowana.

Instalacja Wallboxa

Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją naszej ładowarki dostępnej w ofercie akcesoriów Volvo, pamiętaj, że przed zamówieniem instalacji, musimy zawsze przeprowadzić audyt w miejscu instalacji. Koszt takiego audytu to 615 zł brutto w dni robocze w godzinach 8:00-16:00, lub 800 zł brutto w pozostałe dni. Jeżeli audyt potwierdzi, że instalacja jest możliwa, podamy jej dokładny koszt. Szacunkowy koszt w przypadku instalacji ładowarki Garo GLB w garażu, w którym również dostępne jest zasilające gniazdo 3-fazowe lub skrzynka rozdzielcza, może wynosić już od 550 PLN brutto. W przypadku instalacji ładowarki Garo GLB na zewnętrznej ścianie budynku, gdy potrzebne jest jej podłączenie do odległej o 10m skrzynki rozdzielczej, może wynosić już od 3800 PLN brutto

SPRAWDŹ KOSZT INSTALACJI WALLBOXA U SIEBIE 

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Euroservice Volvo Warszawa - salon i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin