Auto, które jednocześnie jest ekonomiczne, ekologiczne i pozwala cieszyć się maksymalnymi osiągami na drodze? Choć takie połączenie zalet może się wydawać niemożliwe, Volvo po raz kolejny udowadnia światu, że sekret sukcesu tkwi w zaawansowanej myśli technologicznej. Już dziś hybrydy szwedzkiej marki cieszą się dużym uznaniem, dając kierowcom możliwość dopasowania parametrów jazdy do własnego stylu.

Volvo nie jest pierwszą marką, która wprowadziła do swojej oferty samochody hybrydowe. Niemniej jednak, to właśnie szwedzki producent ogłosił, że już od 2019 roku zmienia swój profil produkcyjny i będzie wytwarzać jedynie auta hybrydowe oraz elektryczne. Wszystko w trosce nie tylko o ochronę środowiska (tak bliską myśli skandynawskiej), ale także o komfort i ekonomikę jazdy.

Hybrydowe auta Volvo – jak to działa w XXI wieku?

Napęd hybrydowy to, mówiąc najprościej, połączenie klasycznego silnika spalinowego (w wersji na benzynę lub ropę) z jednym lub kilkoma elektrycznymi. Sama technologia jednak ewoluowała, co sprawia, że tworzone dzisiaj innowacyjne napędy hybrydowe coraz bardziej kierują się w stronę zasilania elektrycznego. To ono – zgodnie z przewidywaniami – z czasem wyeliminuje zupełnie potrzebę korzystania z benzyny czy ropy naftowej. Dziś jednak samochody elektryczne (link do nowej podstrony „samochody elektryczne”) – choć coraz śmielej wkraczają na rynek – stanowią nadal zdecydowaną mniejszość, między innymi ze względu na wyższe koszty zakupu oraz słabo rozwiniętą sieć umożliwiającą ładowanie pojazdów. Nie oznacza to jednak, że producenci nie rozwijają tej technologii. Dowodem na to są innowacyjne napędy hybrydowe, w których rola silników spalinowych krok po kroku jest redukowana jedynie do wspierania pracy instalacji elektrycznej.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również