Nowe Volvo XC90 inicjuje kolejne zmiany – przyspiesza elektryczna rewolucja – hybrydy Volvo w natarciu.

 

Nowy rok modelowy oznaczał dla Volvo XC90 drobne zmiany stylistyczne ale całkiem spore technologicznie. Wszystkie XC90 z silnikami diesla otrzymają seryjny napęd typu mild-hybrid. Układ typu mild-hybrid wykorzystuje lekki akumulator 48V ładowany wyłącznie za pomocą układu odzyskującego energię podczas hamowania. Jest on dużo lżejszy i tańszy od układów plug-in bazujących na akumulatorach 400V. W układzie mild-hybrid Volvo silnik elektryczny będzie pełnił wyłącznie rolę wspomagającą obniżając zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu XC90 będzie spełniał coraz ostrzejsze normy w tym zakresie, które pojawiają się także w polityce flotowej wielu firm. Co ważne, nowa hybryda B5 będzie niewiele droższa od dotychczasowej wersji D5.

Standardowe facelifty w branży motoryzacyjnej nie odciśneły swojego piętna na Volvo XC90. Wielkorotnie nagdadzany flagowy SUV Volvo okraszony został kosmetycznymi zmianami nadwozia a główny nacisk położony został na zmiany we wnętrzu.

Najważniejszą zmianą stylizacyjną w nowym modelu XC90 jest nowy grill, jaki znamy z innych najnowszych modeli Volvo. W wersji R-Design obramowania okien będą teraz czarne, co dobrze komponuje się ze sportowym charakterem tej wersji. Stylizacyjnie auto można jeszcze zróżnicować wybierając spośród trzech dodatkowych wzorów felg i kilku nowych barw nadwozia. Drobne zmiany zauważalne będą także w listwach tylnych zderzaków.

XC90 to najbardziej przestronny model w ofercie Volvo. Od roku modelowego 2020 do oferty dołączy wersja sześciomiejscowa o układzie siedzeń typu 2+2+2. W sprzedaży pozostaną dotychczasowe modele pięcio- i siedmiomiejscowe. Oprócz tapicerek skórzanych, klienci będą mogli zamawiać także zupełnie nową tapicerkę wełnianą. W wersji R-Design będzie można zamówić kluczyk z wykończeniem a la włókno węglowe.

Komfortowe, innowacyjne i intuicyjne auto klasy SUV, które łączy ekonomikę jazdy z doskonałymi osiągami i pełnym bezpieczeństwem. Wybierz nowe Volvo XC90 i poczuj moc innowacji i przemyślanego designu nawet podczas przemierzania najbardziej wymagającej trasy.

Ten model jest laureatem wielu prestiżowych nagród w swojej kategorii. Luksusowy, ponadczasowy, zaprojektowany z myślą o Twoim komforcie.

Nowe Volvo XC90 to samochód, który:

  • pozwala Ci jeździć ekonomicznie i ekologicznie, a jednocześnie uzyskiwać maksymalne osiągi na drodze – wszystko za sprawą innowacyjnych rozwiązań technologicznych Volvo,
  • wyróżnia się dynamiczną, elegancką sylwetką, wpisującą się w charakterystyczny, skandynawski design,
  • oferuje różne tryby jazdy – m.in. komfortowy i terenowy, co pozwala dopasować parametry pracy pojazdu do specyfiki terenu czy Twojego aktualnego nastroju,
  • został wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne Volvo – w tym kamerę 360˚, która ułatwia parkowanie i manewrowanie, układ Pilot Assist, system Queue Assist czy Sensus Connect.

 

Chcesz odkryć jego moc? Odwiedź salon Euroservice i umów się na jazdę próbną. Sprawdź również nowe Volvo V90 CC oraz inne modele dostępne w naszej ofercie.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również