Volvo V60 od 159 000 dealer Volvo Euroservice Volvo Warszawa lato w miescie (1)

Historia marki Volvo

Volvo Car Corporation to znany i ceniony szwedzki producent samochodów osobowych działający nieprzerwanie od 1927 roku. Siedziba firmy znajduje się w Göteborgu. Marka należy do chińskiego koncernu Geely. Obecnie Grupa Volvo posiada fabryki w 19 krajach i działa na ponad 180 rynkach na całym świecie.

Volvo jest synonimem bezpieczeństwa, solidności oraz dbałości o każdy szczegół wykończenia. Na przestrzeni wieloletniej działalności marki jakość, komfort i bezpieczeństwo podróży zawsze stanowiły wartości nadrzędne, którym bezkompromisowo wierny jest każdy projekt i każdy nowy model. Współcześnie jako wartość dodaną można wskazać szereg programów i rozwiązań, dzięki którym samochody Volvo są coraz łatwiej dostępne i oferowane na korzystnych warunkach finansowych.

Od łożysk kulkowych do historii motoryzacji

Historia samochodów, które od blisko wieku tworzą historię motoryzacji zaczęła się przypadkowo. Pracujący w szwedzkiej fabryce łożysk kulkowych SKF Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson spotkali się w jednej z goteborskich restauracji. Ich spotkanie, jak już wspomnieliśmy, było zupełnie przypadkowe, a temat rozmowy… No cóż, zaczęli rozmawiać o wspólnej pasji, jaką była motoryzacja. Był rok 1924. Trzy lata później z fabryki w Hisingen wyjechał pierwszy egzemplarz modelu o nazwie OV4. Ten moment uznany jest za oficjalną datę narodzin Volvo, która przypada na 14 kwietnia 1927 rok.

Sukces Volvo opiera się na trzech założeniach. Zostały one jasno sformułowane przez Gabrielssona i Larsona już na etapie projektowania pierwszego pojazdu, który:

– powinien mieć prostą konstrukcję,
– swój sukces rynkowy powinien opierać na wysokiej jakości, a nie na niskiej cenie,
– powinien powstać na bazie własnych, a nie zakupionych komponentów.

Volvo jest wierne powyższym założeniom do dnia dzisiejszego, dzięki czemu samochody marki cieszą się tak dużym uznaniem wśród kierowców na całym świecie. Wyróżnia je skandynawski styl, – eleganckie wzornictwo i niezawodność, jakiej inni producenci mogą Volvo jedynie pozazdrości.

Od Jakoba do globalnej ekspansji koncernu

Pierwszy model Volvo potocznie nazywany był Jakobem. Był to kabriolet wzorowany na amerykańskich samochodach z czterocylindrowym silnikiem o mocy 28 KM. W 1929 roku z linii produkcyjnej zjechał model PV651. Był to samochód innowacyjny. Jako pierwszy został wyposażony w sześciocylindrowy silnik chłodzony wodą. PV651 dodatkowo posiadał hydrauliczne hamulce i zsynchronizowaną skrzynię biegów. W tym czasie Volvo rozpoczęło również montaż ciężarówek i autobusów. Pojazdy te na pewien czas zdominowały produkcję, co doprowadziło do pewnego spowolnienia w sektorze samochodów osobowych. Dopiero podczas wojny Volvo rozpoczęło prace nad nowym samochodem osobowym. Był to model PV444, który stylistyką nawiązywał do samochodów amerykańskich, lep pod względem techniki i dopracowania odpowiadał bardziej wyśrubowanym wymogom europejskim. W 1953 roku PV444 był najczęściej sprzedawanym samochodem w Szwecji.

W okresie powojennym Volvo było liderem w produkcji pojazdów użytkowych. Marka na stałe zapisała się w historii motoryzacji jako producent pierwszej ciężarówki, autobusu i traktora z silnikiem Diesla. Równolegle do produkcji pojazdów użytkowych marka powoli budowała swoją pozycję producenta superluksusowych samochodów osobowych. Projektanci Volvo próbowali swoich sił także w produkcji samochodów sportowych.

W 1957 roku na ulicach pojawił się nowy model Volvo 120 Amazon. Charakteryzował się awangardową jak na tamte czasy sylwetką i niespotykanym wlotem powietrza w chłodnicy, ale to nie dlatego trwale zapisał się na kartach historii motoryzacji. W modelu Amazon projektanci po raz pierwszy zastosowali trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. To był pierwszy krok na drodze do budowania wizerunku pojazdów komfortowych, ale i bezpiecznych.

Globalna ekspansja koncernu rozpoczęła się w latach 60-tych XX wieku. Towarzyszyło temu otwarcie nowego zakładu produkcyjnego pod Goteborgiem, co znacząco zwiększyło roczną produkcję samochodów marki. Dwa lata później Volvo wypuściło na rynek model 144, który został uznany za najbardziej zaawansowany technologicznie samochód na świecie. Na to wyróżnienie model zasłużył m.in. dzięki:

– wyposażeniu w strefy kontrolowanego zgniotu,
– wyposażeniu w hamulce tarczowe we wszystkich kołach,
– wyposażeniu w pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie,
– wprowadzeniu urządzenia kontrolującego emisję spalin.

Volvo Technical Center

Początek lat 70-tych XX wieku to kolejny krok milowy w rozwoju marki i oferowanych przez nią pojazdów. W tamtym czasie powstało Volvo Technical Center. Ośrodek służył przeprowadzaniu eksperymentów i testowaniu nowych pojazdów. Testowano tam m.in.: system ABS, poduszki powietrzne oraz teleskopowe zderzaki.

Kolejny rozwój technologii bezpieczeństwa przypadł na lata 90-te XX wieku. Wówczas na drogach pojawiły się modele Volvo wyposażone w SIPS – system chroniący przed skutkami zderzeń bocznych oraz basy bezpieczeństwa z mechanizmem samoregulacji.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń (22) 455 10 00 / (22) 590 62 00
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

pozostało znaków

Więcej › w tym danych kontaktowych, danych historii zakupów produktów i usług Volvo oraz danych dotyczących korzystania z serwisów volvocars.com przez Volvo Car Poland sp. z o.o. w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo. Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Euroservice Volvo Warszawa - salon i serwis Volvo otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin
|
Euroservice Volvo Warszawa - salon i serwis Volvo

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

Te pliki cookie są niezbędne do działania naszej witryny internetowej i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Zazwyczaj są one ustawiane tylko w odpowiedzi na działania podejmowane przez użytkownika w celu zgłoszenia żądania wykonania określonej usługi, takie jak ustawienie preferencji w zakresie prywatności, zalogowanie się lub wypełnienie formularza. Użytkownik może określić w ustawieniach swojej przeglądarki, czy chce blokować tego typu pliki cookie lub być o nich ostrzegany, ale niektóre części witryny nie będą wówczas działać.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Te pliki cookie pozwalają nam na zliczanie wizyt i źródeł ruchu w naszej witrynie, dzięki czemu możemy mierzyć i usprawniać jej działanie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, które strony są najbardziej, a które najmniej popularne, a także zrozumieć, jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Wszystkie dane gromadzone przez te pliki cookie są agregowane, w związku z czym pozostają anonimowe. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedził naszą witrynę ani nie będziemy w stanie monitorować jej działania.

PERSONALIZACJA REKLAM

Pliki ‘cookies’ (tzw. ciasteczka) są wykorzystywane w reklamach Volvo na stronach internetowych stron trzecich, w tym w mediach społecznościowych, i służą nam do mierzenia efektywności kampanii reklamowych. Pozwalają nam dopasowywać treści reklamowe do indywidualnego odbiorcy i ułatwiają kontakt z nami, także poprzez inne kanały komunikacji (e-mail, aplikacja Volvo Cars, media społecznościowe itd.). W przypadku odrzucenia zgody na ich działanie, reklamy (także nasze) będą wciąż pojawiały się podczas przeglądania stron internetowych, a informacje marketingowe będą nadal przesyłane zgodnie z wyrażoną zgodą, jednak treści reklamowe nie będą dobrane indywidualnie i przez to mniej dopasowane do odbiorcy.